DOTAZY K INFORMAČNÍMU SYSTÉMU

 

Funguje ještě informační systém "ORGMAN" ?

Ukončení provozu informačního systému se nechystá, proběhl pouze přesun systému na jiný server umožňující přijímání pošty z adres @orgman.cz i prostřednictvím webmailu. Na novou adresu se přesunulo rovněž kontaktní pracoviště - viz www.1ic.cz

Adresy @orgman.cz zůstávají nadále funkční uživatelům kteří si zřídili sběrnou schránku. Zanikly pouze adresy @okr.orgman.cz, které mají za „zavináčem“ ozn. okresu.

Jak zřídit sběrnou schránku @skolyjm.cz, @orgman.cz, @1ic.cz, příp. jinou?

Výhodou sběrných schránek je, že garantují příjem "úřední" pošty z hromadně rozesílané z adres kr-jihomoravsky.cz, jmskoly.cz, sssbrno.cz i luzamky.cz. Každá sběrná schránka má vlastní datové úložiště vč. kalendáře a databáze kontaktů a lze ji obsluhovat pře libovolní internetový prohlížeč (jako na "Seznamu"). Po přihlášení do webmailu si můžete nastavit přeposílání na jiné adresy. Funguje rovněž IMAP nebo POP3 (např. při stahování do Outlooku) - nastavení účtu viz www.orgman.cz/odpora. Kapacita schránek 1 GB. Z "koše" jsou automaticky mazány zprávy starší než 30 dnů.

O zřízení sběrné schránky lze požádat na adrese podpora@orgman.cz. Aktivace na vyzkoušení je na 14 dnů zdarma, základní poplatek za uživatelskou podporu je v řádu desetikorun měsíčně.

Jak funguje hromadná distribuce el. pošty?

Distribuční systém el. pošty zůstává funkční součástí informačního systému "ORGMAN". Maily lze na požádání hromadně rozeslat vybraným skupinám adresátů zahrnutým do distribuční databáze.

Rozdíl mezi distribučními systémy "ORGMAN" na doméně skolyjm.cz a Školským portálem JmK na doméně jmskoly.cz je mj. v tom, že prostřednictvím distribučního systému "ORGMAN" lze přímo poslat informace i na dříve samostatné MŠ a NZŠ. Katalog Školského portálu JmK na www.jmskoly,cz zahrnuje pouze právní subjekty a na adresy v něm uvedené je rozesílána úřední pošta z JmK. V každé databázi proto mohou být rozdílné adresy.

Proč jsou některé Vaše weby s ikonou tak "primitivní" ?

Servisní a prezentační weby ve stylu "ORGMAN" jsou v rámci možností záměrně navrženy tak aby, každá stránka tvořila samostatný dokument, který lze při doporučeném nastavení vytisknout na list formátu A4 (vyjma databází a galerií). Uživatelé oceňují, že k načtení stránek stačí minimální objem dat, jsou přehledné a obsah je i po vytisknutí soustředěn na jednom listu papíru, který lze použít jako informační leták. Web lze zkopírovat a prezentovat i bez přístupu k internetu na libovolném zařízení s webovým prohlížečem. Zkušenosti uživatelů potvrzují, takto jednoduše prezentované informace přilákají stejné množství klientů jako weby propracovanější (a provozně náročnější).

Více informací o webech a internetových službách if. sytému "ORGMAN" najdete na adrese www.orgman.cz/internet.

Řešení nečastějších problémů

Pokud nechodí "úřední pošta", doporučujeme zkontrolovat, jakou kontaktní adresu máte uvedenu na www.jmskoly.cz, protože "úřední pošta" z OŠ JmK i informace k soutěžím jsou nyní hromadně rozesílána na adresy registrované tímto portálem.

Přeposílání zpráv ze schránky @skolyjm.cz na další adresy, je možné, ale některé servery (např. @seznam.cz) přeposlané zprávy občas blokují a není chybou systému "ORGMAN", že nelze garantovat jejich doručení. Možným řešením je stahovat maily prostřednictvím protokolu "IMAP" příp. "POP3" nebo zkusit nastavit na schránce kam poštu přeposíláte, že zpráva příslušného odesilatele není spam.

Antispamová ochrana systému "ORGMAN" je u adres @orgman.cz, @skolyjm.cz a @1ic.cz  nastavena tak, že propustí zprávy odeslané z adres kr-jihomoravsky.cz, jmskoly.cz, sssbrno.cz i luzamky.cz (jsou na "whitelistu"). Uživatel si může nastavení změnit a pošta od výše uvedených odesilatelů pak chodit nemusí. Původní nastavení antispamu obnovíme na požádání. Máte-li pocit, že pošta na některou z výše uvedených adresy nechodí, ověřte si funkčnost schránky zasláním testovacího mailu.